FAQ

Myślę, że bardzo dobrze to opisała Lady Elbereth na swoim blogu. Warto przeczytać, a znajdziecie Państwo tam odpowiedź na nurtujące pytanie. 

Jak Przygotować się do sesji. Poradnik dla początkujących i średnio-zaawansowanych.  

Podczas standardowej sesji nie ma obecnej wizażystki. Istnieje opcja zaproszenia wizażystki zgodnie z cennikiem usług dodatkowych. 

Czas oczekiwania jest zawsze podany w zawartej umowie i zależy od rodzaju sesji, ilości zdjęć, czy tez indywidualnych wytycznych klienta co do obróbki. Zazwyczaj jest to okres do 2 tygodni. 

Jeżeli to nie jest sesja TFP (Time for Photo) to otrzymują Państwo zdjęcia bez naniesionego loga.

Tak wszystkie otrzymane zdjęcia mogą Państwo publikować w internecie zgodnie z obowiązującym Polskim prawem. 

Czas trwania sesji jest uzależniony od rodzaju, ilości czy tez miejsca wykonywania zdjęć oraz ustaleń z klientem. W większości przypadków sesje trwają od 1 do 3 godzin.

Jeżeli sesja jest realizowana w studio to nie ma żadnych ograniczeń czasowych co do pory. Natomiast jeżeli jest to sesja plenerowa to w głównej mierze wszystko zależy od pory roku i pogody. Unikam wykonywania zdjęć podczas ostrego światła, czyli w bezchmurne dni godzinach popołudniowych. Najczęściej wykonuję sesję o wschodzie lub zachodzie słońca. Jedynie, że sesja z założenia zakłada zdjęcia nocne. 

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych przekładam sesję zdjęciową na inny wspólnie wybrany termin. 

W takim wypadku należy niezwłocznie się skontaktować z odpowiednim wyprzedzeniem (co najmniej 24h) i wtedy przełożymy termin na inny dogodny termin. 

Przede wszystkim dużą dawkę dobrego humoru. Warto, ze sobą zabrać wilgotne chusteczki, podstawowy zestaw kosmetyków i butelkę wodę (latem)/kawy (zimą). Można zabrać ze sobą dodatkowy strój na zmianę stylizacji, jeśli nie chcemy zdjęć tylko w jednym stroju. 

Odradzam używania mocnego make-up. Najlepszym będzie delikatne nałożenie make-up, który podkreśli przede wszystkim oczy (kredki, cienie) oraz nałożenie pudru, który zniweluje świecenie twarzy. Najlepiej zabrać ze sobą jakąś pomadkę oraz chusteczki do demakijażu.